• English

Institut komunikačních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy vyhlašuje mezinárodní virtuální konferenci „Transformation of Newsrooms with the Advent of Artificial Intelligence Journalism“ Virtuální Konference se bude konat 13. května 2021.   Call for papers deadline: April 15, 2021 Read more…


Fakulta sociálních věd UK, Lékařská fakulta MU v Brně a společnost NEWTON Media spouští společný web s názvem Infomore.cz. Cílem projektu, který propojuje žurnalistiku, lékařské a počítačové vědy, je snížit míru infodemie, tedy nadměrného šíření zavádějících informací k určitému problému. Read more…


V Mediažurnálu 3/2020 vyšel článek o žurnalistice umělé inteligence a našem projektu. Celý článek si můžete přečíst zde.


Konference „Challenges of Journalism in the 21st Century – Automated and AI Journalism“


Středisko žurnalistiky umělé inteligence při IKSŽ FSV UK pořádá ve čtvrtek 24. září 2020 od 10:00 hodin na půdě Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy mezinárodní konferenci Challenges of Journalism in the 21 st Century – Automated and AI Journalism.


Nikol Mudrová (studentka žurnalistiky FSV UK) vedla rozhovor s Ondřejem Pražákem z Katedry informatiky a výpočetní techniky Fakulty aplikovaných věd plzeňské univerzity nejen o automatickém generování textů z pražské burzy. Článek naleznete zde.